Statystyki zdarzeń 2020

Pożary

0

Miejscowe Zagrożenia

0

Fałszywe Alarmy

0

Ćwiczenia

0

W dniu 4 maja obchodziliśmy „Dzień Strażaka”, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdy śpieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają materialnemu i duchowemu dobru człowieka.

  

Obchody dnia patrona rozpoczęły się od uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym w Tyczynie pod przewodnictwem ks. Piotra Sali. Po niej brać strażacka przemaszerowała na plac przy remizie, gdzie odbyła się krótka uroczystość wręczenia wyższych stopni dwóm druhom. Druh Paweł Kopiec i druh Robert Sroka decyzją Zarządu OSP w Tyczynie, zostali awansowani do stopnia „Pomocnik Dowódcy Plutonu”. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy druhowie udali się na wspólne grillowanie.

  

 

Free Joomla Lightbox Gallery

Numery Alarmowe

112

998

fb fb2