Statystyki zdarzeń 2022

Pożary

0

Miejscowe Zagrożenia

0

Fałszywe Alarmy

0

Ćwiczenia

0

W dniu wczorajszym 06 grudnia 2017 o godzinie 19:31 nasza jednostka zostala zadysponowa przez dyspozytora do pożaru samochodu osobowego w miejscowości Kielnarowa. Do działań wyjechał samochód GBA Mercedes w obsadzie 7 ratowników. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zostaliśmy płonący pojazd marki Opel Astra kombi. Po bardzo szybkim rozpoznaniu do gaszenia użyliśmy lini gaśniczej typu szybkie natarcie i po kilkudziesięciu sekundach płomienie znikły. Pozostałe czynności związane z dogaszaniem wnętrza samochodu trwały około 20 minut. Po sprawdzeniu czy samochód jest dobrze ugaszony zwinęliśmy sprzęt gaśniczy i wróciliśmy do jednostki.

W działaniach brali udział:
JRG Rzeszów
JOT KRSG Tyczyn
OSP Kielnarowa

 

Free Joomla Lightbox Gallery

Ostatnie opady śniegu dały się we znaki ochotnikom z Tyczyna. Wczoraj o
godzinie 9:38 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego na ulicy Mokra
Strona w Tyczynie. Do zdarzenia udał się zastęp 6 ratowników samochodem GBA
Star 244. Po dojeździe na miejsce okazało się, że auto ciężarowe przewożące odpady
komunalne przy próbie cofania w uliczkę osiedlową zsunęło się na oblodzonej
jezdni do pobliskiego rowu. Kierowcy i pasażerowi samochodu nic się nie
stało, sami opuścili pojazd przed przyjazdem zastępów straży pożarnej.
Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przy
pomocy podnośnia z JRG Rzeszów wyciągnięciu pojazdu z rowu. Ze względu, że
droga była wąską i oblodzona, a pobocze grząskie, próby wyciągnięcia
samochodu były utrudnione. Działania zakończyliśmy pełnym sukcesem o
godzinie 13:30

W działaniach brały udział jednostki:
- JRG Rzeszów
- OSP KSRG Tyczyn

Free Joomla Lightbox Gallery

Dzisiaj 23 listopada 2017 roku o godzinie 9:12 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Tyczyn - Królka. Mężczyzna kierujący samochodem marki Ford po wyjściu z zakrętu nie zachował należytej ostrożności i stracił panowanie nad pojazdem. Samochód wjechał do przydrożnego rowu uderzył w ogrodzenie i dachował na jezdni. Kierowca i pasażer opuścili pojazd o własnych siłach. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jedna osoba poszkodowana w wypadku została zabrania do szpitala. W działaniach brał udział samochód GBARt Mercedes w obsadzie 4 ratowników.
Jednostki biorące udział w akcji:
- JRG Rzeszów
- OSP KSRG Tyczyn
- Policja
- Pogotowie Ratunkowe

Free Joomla Lightbox Gallery

Wczoraj 11.11.2017r. o godzinie 17:23 nasza jednostka została zadysponowana miejscowego zagrożenia w miejscowości Tyczyn ul. Grunwaldzka. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i zrobieniu rozpoznania okazało się, że w wielorodzinnym budynku mieszkalnym pękła rura doprowadzająca wodę z sieci wodociągowej do mieszkania. Działania straży w pierwszej kolejności polegały na zlokalizowaniu zagrożenia, a następnie zabezpieczeniu pękniętej rury. W akcji brał udział zastęp ratowniczo-gaśniczy OSP KSRG Tyczyn i JRG Rzeszów.

Dzisiaj 31 października o godzinie 10:42 zostajemy zadysponowani przez SKKM w Rzeszowie do miejscowego zagrożenia w Tyczynie na ulicy Pułanek obok szkoły podstawowej. W skutek ostatnich warunków pogodowych , doszło do złamania sporej gałęzi, która zagrażała bezpieczeństwu dzieci, jak i pobliskiej kapliczce. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zagrożenia i przy pomocy drabiny odcięciu zwisającej gałęzi. Do działań wyjechał samochód GBA Star 244 w obsadzie 5 ratowników.

W działaniach brały udział jednostki:
- OSP KSRG Tyczyn

Free Joomla Lightbox Gallery

Numery Alarmowe

112

998

fb fb2