Statystyki zdarzeń 2020

Pożary

0

Miejscowe Zagrożenia

0

Fałszywe Alarmy

0

Ćwiczenia

0

W ciągu ostatniego tygodnia nasza jednostka często interweniowała do pożaru traw. Jest to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Wbrew pozorom, wypalanie nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie - przynosi jedynie szkody dla przyrody, jak i samego człowieka. Pożar łąk to wyrok śmierci dla niezliczonej ilości zwierząt od drobnych bezkręgowców po wiele gatunków kręgowców a także liczne gatunki ptaków i ich lęgi. Ogień przenosi się na pobliskie zabudowania i lasy powodując nieodwracalne straty. Pamiętaj, że wypalanie traw jest zabronione przez art. 124 ustawy o ochronie przyrody: „Zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów  przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów”. Ten kto wypala trawy lub inną roślinność popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny! Ty jako świadek wypalania traw zapoznaj wypalającego z treścią tego apelu. W przypadku braku reakcji powiadom Straż Pożarną lub Policję.

Free Joomla Lightbox Gallery

Numery Alarmowe

112

998

fb fb2