Statystyki zdarzeń 2020

Pożary

0

Miejscowe Zagrożenia

0

Fałszywe Alarmy

0

Ćwiczenia

0

Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Jak co roku nasi druhowie zgodnie z celebrą obowiązującą w Wielki Piątek, po wystawieniu Najświętszego Sakramentu nad Grobem Pańskim  rozpoczęli honorową wartę przy Grobie Pańskim. Druhowie ubrani w mundury galowe, pasy, hełmy oraz z halabardą w ręku trwali przy grobie Chrystusa w 15 min turach. Oprócz warty, którą nasi Druhowie pełnili w Wielki Piątek oraz Sobotę, uczestniczyli także w obrzędach poświęcenia ognia w Wielką Sobotę.

   

Zakończeniem Triduum Paschalnego jest niedzielna msza rezurekcyjna, strażacy na czele z pocztem sztandarowym uczestniczyli w procesji rezurekcyjnej, nieśli  baldachim, chorągwie, krzyż i figurkę.

 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej Jednostki podczas całego Triduum Paschalnego.

Szersza fotorelacja dostępna w naszej galerii.

 

Free Joomla Lightbox Gallery

Numery Alarmowe

112

998

fb fb2